Рент а кар во Alanya

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Alanya за прифатлива цена

Ова турското одморалиште е познат уште од античките времиња, тоа одамна е главен град на пират, и го достигна својот најголем просперитет во текот на времето на Селџуците. Тоа е најтоплиот град во земјата, но не само за плажите, туристи доаѓаат тука. Тука на масата на атракции, вклучувајќи кула Kyzyl-Кул, Damlatas пештерата, средновековна ан, тврдината и легендарната Клеопатра плажа. За да ги видите сите споменици ќе ви помогне во Alanya Изнајмување на автомобили, која може да се нарача по прифатлива цена на нашата веб страница. Нашата понуда е повеќе профитабилни од просечната цена во градот за изнајмување на возило, така што тие дефинитивно треба да ги искористат предностите на.

Информации за патишта во Alanya за патување со автомобил за изнајмување.

проблемот за паркирање во Alanya практично не станува дозволено, ако не постои паркинг во близина на местото на вашиот престој. Сепак, речиси сите хотели и ресторани, трговски центри во својата област има слободни места за паркирање. Алтернативата – Платен паркинг за 3-4 $ на час.

Се надевам дека автомобилот не е одземен од погрешен паркинг простор не е неопходно: на evacuators работа токму, брзо и совесно. За евакуација да плати парична казна од $ 60. Казни, како и даноците на автомобили, високо во Турција: за да не носи појас – $ 75 годишен данок на автомобили – од $ 250 за возила до 100 КС Патување околу Алања рент а кар – Ве молиме да се биде внимателен.

трошоци за гориво во Alanya – цената на изнајмени автомобили.

Цена за 1 литар 95-октански бензин – $ 2,53. Покрај заеднички патарини – од $ 1 по влез, месечно минимум оди од $ 60. Брзината на движење во границите на градот од 40 км / ч на автопат -90-120km / h. Имајќи го во предвид погоре станува јасно причината за популарноста на јавниот превоз и автобуски превоз до јавните и приватните возила неактивен во дворот.

Други изнајмување на локации во Турција:
Изнајмување на автомобили во Белек
Рент а кар во Анталија

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Alanya
град:
Аланија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Alanya Ford Fiesta
град:
Аланија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Алања
град:
Аланија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Алања
град:
Аланија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден