Рент а кар во Дубровник

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Ефикасен и ниски трошоци за изнајмување на возило во Дубровник

Одмор во Источна Европа, не заборавајте да се погледне во Хрватска. Патем, тука е корисно да се направи бизнис. Но, за удобен престој на прво место треба да знаете како да се изнајми автомобил во Дубровник – така да не се плаќа и се уште се добие бонус. Ние ви нудиме голем решение за овој проблем – нашата флота вклучува голем број на возила кои се осигурани со неограничена километража. Плаќаат мала цена за изнајмување, ќе добие постојана поддршка мулти-јазик и ослободете се од плаќањето на даноците – тие се веќе вклучени во киријата. Станат независни од градскиот превоз и да одлучи да ги прикаже сите на нивниот бизнис во овој град – да организира бизнис средби, учат на архитектурата на стариот град и да ја заврши својата колекција на впечатоци!

Ние се патува во Дубровник на тркалање машина.

Решивме да се одморат на јадранскиот брег во автомобил под кирија, на јужниот крај на Хрватска? Па, ти завидувам, за добра причина местото Dubrovnik нарекува "бисер на Јадранот". Ако влезе во градот од Цавтат, треба да се обрне внимание на знакот "Народна Гаража" на – покриена катна паркинг, тоа е вистина, оди до центарот на тоа прилично далеку. Ако не се многу добри прашања од здравството – нема да биде лесно. Уште потешко – да се најде бесплатен паркинг во центарот на Дубровник. Оставете го вашиот автомобил во назначените локација не е – се кандидира на ризикот од тоа да биде испратен во пенал-паркинг и голема парична казна, постојат преседани со туристи чести.

И сите се определени и обележени паркинг – плати, цената зависи од област. Час плата е можно до максимум од 03:00. Дали сакате на целиот ден да одиме и да му се восхитуваат на убавината на овој прекрасен град? Тогаш тоа ќе биде подобро да се купи дневна картичка. Застанавме за храна и ја напушти автомобил во супермаркет? Подобро да не се надвор од неа со празни раце и без потврда. Тоа нема да биде – ќе мора да плаќаат на демократските цена за паркирање. Не се забрза во населбата е поголема од 50 км / ч. Еден литар бензин во Хрватска, во вредност од околу 1,3 – 1,5 евра. Генерално, на патување со автомобил да се вработи само позитивни ќе биде запаметен во Дубровник.

Изнајмување на локации во Хрватска:
Рент а кар во Загреб

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Дубровник
град:
germander
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Дубровник Ford Fiesta
град:
germander
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Дубровник
град:
germander
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

услови за изнајмување на автомобили во Дубровник
град:
germander
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден