Car hire во Штутгарт

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Поволни се изнајми автомобил во Штутгарт

Еден од најубавите градови во јужниот дел на Германија привлекува туристи не само замоци, античките плоштади, цркви и ботанички градини. Тука е лулка на германската автомобилска индустрија да се фокусираат на светски познатиот фабрики, а многу од нив се уникатни музеи. Патување низ градот со најдобра репутација во автомобил, автомобил имот на Штутгарт се нудат од страна на многу компании, ние сме биле во можност да се комбинираат сите од нив во својата база на податоци. Дали нашите партнери имаме поволни услови за работа и ексклузивни понуди цена која ви овозможува да го проследи до нашите посетители. Само неколку минути ќе бидат во можност да се резервира ви треба автомобил во атрактивна цена и да уживаат во удобноста на патувањето низ градот.

правилата за паркирање во Штутгарт – тоа е корисно да се знае за патниците на изнајмување на автомобили.

Штутгарт – голем германски град кој се наоѓа во јужниот дел на Германија. Населението е нешто повеќе од 600 илјади луѓе. Градот е многу погодно да патуваат со автомобил за изнајмување – мали капи и љубезен возачи на патиштата се создаде пријатна атмосфера за возење.

Во градот има подземен паркинг каде што можете да го напуштите вашиот изнајмен автомобил на точниот износ на време. Тоа е едноставно – на влезот да се добие ваучер на излезот го плати и се стави во машина пред бариера. Трговски центри се опремени со удобен паркинг, и бесплатно. Ако имате попреченост во Русија, со цел да уживаат во Штутгарт паркинг места за лицата со хендикеп, мора да имате посебна налепница на ветробранското стакло. На улиците има посебни џебови за бесплатен паркинг, и постојат места платен паркинг со паркинг метри. Уживате во патувањето да се изнајми автомобил во Штутгарт.

Изнајмување на локации во германски градови:

Рент а кар во Дизелдорф
Рент а кар во Берлин

Peugeot 107

мини

Car hire во Штутгарт
град:
Штутгарт
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Штутгарт Ford Fiesta
град:
Штутгарт
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Штутгарт
град:
Штутгарт
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Штутгарт
град:
Штутгарт
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден