Рент а кар во Букурешт

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Евтини автомобили за изнајмување во Букурешт

Кој град е изграден на седум ридови? Излегува дека Рим е "близнак" – Букурешт. Но, овој град може да се пофали голем број на цркви и палати, парковите и други атракции. Затоа, секоја минута е важна за да впие до колку искуство е можно. Па зошто да чекаме за автобус или со такси да се трошат пари на? Изнајмување на моќна машина во Букурешт, свртувајќи се кон нашата компанија, и да заштедите време! Дури и регистрација трае 5 минути! Покрај освојувањето на времето, ќе добиете голема опции пакет – осигурување, деноноќно совети и многу повеќе. Има време за сите состаноци и настани, да уживаат турнеја на еден од најубавите градови во светот!

Информации за паркирање за оние кои патуваат со автомобил под кирија.

Главниот град на Романија се чинеше дека тоа е – не Западна Европа, каде што Русите може да се соочи со повеќе познати реалност, отколку во Лондон, Стокхолм и Амстердам. Ова може да се гледа во примерот на паркинг, затоа што во најнаселената Југоисточна Европа во градот се уште не е донесена корен плаќање паркинг, затоа што плаќањето се врши на вработените на компании, камериер паркинг. Како и многу други големи градови, има проблеми со паркинзи, па автомобилот е најдобро да се остави на заштитени паркинг.

Тоа треба да се следи чистотата на вашиот автомобил, бидејќи во Романија постои закон за забрана за возење на валкани автомобили. ограничување на брзината обични – во градот не може да патува со брзина поголема од 50 км / ч. Од 1 Ноември – 31 март е забрането да се вози на летните гуми, забрането гуми со синџири. Гориво во Романија е многу помал отколку во западноевропските градови, но, исто така, значително повисока отколку во Русија: еден литар од 95 октани или дизел гориво ќе треба да плати околу 1,3 милиони евра; литарски 98-ќе ве натера да вилушка над 1,4 милиони евра.

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Букурешт
град:
Букурешт
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Изнајмување на автомобили во Букурешт, Ford Fiesta
град:
Букурешт
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Букурешт
град:
Букурешт
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

услови за изнајмување на автомобили во Букурешт
град:
Букурешт
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден