Рент а кар во Кан

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Кан: брзо, ефективен и удобен за корисникот

Кан – популарно одморалиште и уникатна атмосфера на вистински Франција. 8 километри на песочни плажи по должината на Азурниот брег, разновидна забава за надворешна ентузијасти, интересни музеи, познат тврдина на Форт Ројал и Палатата на фестивалите – го прават градот да стане атрактивно место за рекреација и спорт. А со цел да се вашите впечатоци од Франција стана повеќе живи, ние нудиме изнајмување на автомобили во Кан. Изнајмување на автомобил е многу лесно: Нашата база на податоци вклучува голем број на безбеден и удобен начин на транспорт, со цел да одговараат на секој вкус и буџет. Услуга ќе се даде најдобра опција, која е адаптирана за да одговараат на вашите индивидуални преференции, и бидете сигурни дека ќе уживам во тоа.

изнајмување на автомобили во Кан – каде да паркираат?

Кан – името на овој прекрасен град на француската ривиера звучи елегантен, стилски, во стилот на … Многу одлучи да се прошетаат низ главниот град на познатиот филмски фестивал и места на многу меѓународни познати личности на изнајмување на автомобил. Знаеш дека треба да ја напушти екстремни левата лента јасно за претекнување, отпуштете ја педалата за гас во градовите, каде што на брзинометарот покажува 30 км / ч. Истекува на гориво? Цената на еден литар бензин во Франција се движи помеѓу 1,6-2 евра. На бензинските пумпи се наоѓа околу патишта, ќе треба да вилушка надвор за малку поголема сума.

Паркинг е обично е наведено од страна на карактери познат на нас "P". На постојките има паркинг машини, кои се платени картички "Париз Carte". Да ги фатат можете да киосците. Кои произлегуваат од автоматски билет да се стави под ветробранското стакло. Просечната цена на паркинг во центарот на Кан – 3 евра на час, како и цената на подземен паркинг. Како и во цела Франција, за време на викендот и во текот на месец август е бесплатен паркинг. Во други случаи, вие не ќе мора да плаќаат за паркирање, од 19.00 до 09.00. Прекршиле правилата на паркинг – мора да плаќа 17 евра. Генерално, на посета на изнајмување Gangnam автомобил не вирус.

Други кар локации во Франција:

Изнајмување на автомобили во Париз
Car hire во Лион

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Кан
град:
Кан
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Кан Ford Fiesta
град:
Кан
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Кан
град:
Кан
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

услови за изнајмување на автомобили во Кан
град:
Кан
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден