Рент а кар во Копенхаген

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Поволни рент а кар во Копенхаген

Се наоѓа на островот град на Данска е познат по своите кралски резиденции, паркови, театарот и на Town Hall, бројни катедрали и цркви. Денес постојат замоци на Frederiksborg, Fredensborg, Bernstorff, кралската за порцелан. Види сите убавини ќе им овозможи на Копенхаген се изнајми автомобил во добра цена, можете да книга автомобил на нашиот веб сајт, на тркала, што ги направи еден фасцинантен патување низ градското подрачје. Направи ред со нас, можете да во 5 минути, и покрај фактот дека цените се нудат пониски од малопродажните, тие мора да бидат вклучени и бара осигурување такси.

Патуваме низ Копенхаген во автомобил под кирија.

И покрај фактот дека во многу земји на сообраќајните правила се слични, постојат некои нијанси во секоја земја.

Паркинг Копенхаген полнење и е поделена во три зони: црвена, зелена и сина боја. Црвена зона – паркинг во близина на атракции, паркиралишта, кои се на 15-20 минути пешачење до место, има предност зелен појас. Сина – најевтиниот и често не се во центарот. Паркинг е обично на тротоарот, специјални машини за плаќање се секогаш во близина.

Зони кои немаат боја воопшто не се бесплатни. Во такви места, паркирањето е бесплатно само два часа, а потоа треба да се купи на бензинска пумпа секојдневно дозвола, што е многу поекономично од паркинг за неколку часа во боја области.

За еколошки возила, постојат посебни бесплатен паркинг, терминали опремени со електрична енергија.

ограничување на брзината во Копенхаген следново: на градот патишта на брзината не може да биде надмината повеќе од 50 км / ч на патиштата надвор од градот – 80 км / ч на автопат може да се вози до 130 km / h, но многу често постојат рестриктивни знаци до 110 км / h.

Цените на бензинот, како и во Европа, високи: 95 бренд бензин чини околу 75 центи за литар (13 CZK), 98 печат – 78 центи за литар (13,22 круни), и дизел гориво – 67 рубли (11.45 CZK).

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Копенхаген
град:
Копенхаген
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Копенхаген Ford Fiesta
град:
Копенхаген
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Копенхаген
град:
Копенхаген
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Копенхаген
град:
Копенхаген
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден