Изнајмување на автомобили во Кипар

Зачувај 20-50% кога резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Изнајмување на автомобили во Кипар: како да се спаси?

Кипар е многу убава во секое време од годината. Не е чудо што древните Грци сметаат островот родното место на божицата на убавината – Афродита. За оваа причина во Кипар преживее и многу верски објекти, урнатини и споменици од тој период, без камата дека дури и во нашето време. Ако сакате да го посетите од островот, на местото Carscombined.com препорачува да се вработи автомобил во Кипар. Тоа е изненадувачки лесно и профитабилни: благодарение на вештите работа со клиенти и партнери, нашата компанија може да понуди најдобра цена за изнајмување. Вие нема да најдете никаде на друго место како цени како нашата понуда е уникатен. Но, не мислам дека помалку пари значи помалку квалитет. Нашите добавувачи ни даваат само high-end автомобили не се разменуваат за ситници. Затоа, ако сте заинтересирани за висок квалитет на ниска цена на изнајмување на автомобили, сега знаете каде да го најдете.

на трошоците за гориво

Секој кој сака да се трошат време на овој романтичен остров и решава да изнајмување на автомобили во Кипар, треба да се запознаат со информации за цената на горивото на локалните бензински пумпи. Значи во Кипар во јавен домен на располагање безоловен бензин (95 и 98) и дизел гориво. Цената за еден литар 95-октански бензин е 1,37 евра, на 98 чини 1,41 евра, дизел е со цена од 1,42 евра. Особено лесен за посетителите се автоматски касиерот, кои работат на бензински пумпи околу часовникот. Ако имате автомобил во Кипар изнајмување, може да го пополни себе со лепење одредена секвенца на акции. не се предвидени гас гориво на островот. Превоз на бензин во лименки е строго забрането.

ограничување на брзината

За гости во други земји кои веќе се во изнајмување на автомобили во Кипар, нема штета ќе знаат дека максималната брзина на автопат е – 100 км / ч на автопат може да се движи со голема skorostyu- 80 км / ч во застроена области горната граница на дозволената брзина – 50 км / ч. По надминување на овие граници, нуди висока брзина казни. Минималната вредност на брзината на автопатот е 65 км / ч.

патарини

Патуваат на сончев остров во автомобил под кирија, можете да го остатокот лесно, плаќање за патување по копнен пат не се отстранети.

паркинг

Треба да се напомене дека car hire во Кипар не ја исклучува платен паркинг. Во секој централното подрачје да се паркирам колата за еден час ќе ве чини околу 0,6 € на час во работните денови, во текот на работното време. За лицата со хендикеп плаќаат за паркирање не е предвидено. Исто така, потребно е да се земе во предвид фактот дека паркинг во областа што е наведено од страна на двојно жолти линии, ќе биде забрането. Во зоната, што е наведено од страна на една жолта линија, паркинг е дозволено, но само за целите на утовар / истовар. Сепак, паркинг во област е забрането во секое време.
Важна карактеристика на паркот во Кипар е дека автомобилот мора да се стави само на насоката на патувањето. Доколку не се почитува ова правило ќе се наплаќа глоба во износ од 85 €.
Обично, постојат многу популарни приватни и општински паркинг, час паркирање кој чини 50 центи.

Изнајмување на локации во градовите на Кипар:
Car hire во Ларнака
Рент а кар во Лимасол
Изнајмување на автомобили во Пафос

Peugeot 107

мини

car hire во Кипар
земјата:
Кипар
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

car hire во Кипар Ford Fiesta
земјата:
Кипар
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената на изнајмување на автомобили во Кипар
земјата:
Кипар
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Кипар
земјата:
Кипар
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден