Рент а кар во Чешка

Зачувај 20-50% кога резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Чешка

Современата Чешката Република е атрактивна дестинација за туристи од други земји. Паднал во светот на фасцинантен патувања во оваа земја, ќе сфатите дека, тука изненадувачки комбинација на древните културни вредности и духот на современоста. Меѓу атракции во регионот вклучуваат величествен замоци, доброто цркви, цркви и мали градови со големо историско значење. Ако имате живот сон да ја посетите оваа магична земја и допрете духот на кралското минато, добрата вест за вас ќе биде фактот дека сите интересни места каде што може да се вози наоколу во само неколку дена. За таа цел, за посетителите постои лесен сервис – Рент а кар во Чешка. Ова е многу атрактивен и профитабилен опција за оние кои сакаат да истражуваат место на Прага и други Република градови.

на трошоците за гориво

Ако одлучите да ги искористат предностите на изнајмување на автомобили во Чешката Република и да стигне исклучителни архитектонски ремек-дела на 1-2 дена, car hire буџетот ќе биде за вас да 1200 CZK. 30 литри на трошоците за гориво во овој случај ќе биде 1.000 круни. Така, земајќи изнајмување на автомобили во Чешка, во износ од 3.100 CZK, ќе бидат во можност слободно за 4 дена, за да се запознаат со локалните културни вредности. Ова е доста корисно, како и за истата цена може да се направи само една посета во автобус, на пример, во Виена. Покрај тоа, ќе заштедите пари и нема да биде управувано во временски распоред рамка на автобуси и возови, ќе добие единствена можност – да се запознаат со легендарниот знаменитости додека патуваат во удобност.

патарини

Премин на возила на одредени патишта на Република Чешка се плаќа. Од износот на исплата е под влијание на категорија на возила и времето поминато на автопат. Делови од патот, на која слободно движење, означени со "Bez POPLATKU".

За било какви неважечки или неправилно инсталирана вињети е казна, која изнесува 5.000 CZK и треба да се плаќаат на лице место.

Цена вињети за автомобили до 3,5 тони е како што следува:

 • 10 дена – 310 круни;
 • еден месец – 440 круни;
 • за годината – 1500 CZK

За мотоцикли во Чешка не плаќаат за користење на автопатиштата во Република Чешка. Возила со маса поголема од 3,5 тони се плати за престојот на патот со помош на специјални електронска опрема.

ограничување на брзината

Во Чешка постојат одредени ограничувања на брзината, кои се до 50 км / ч во застроена области, надвор од населени места – 90 км / ч, i120 км / ч на автопат.

камериер паркинг

За оние кои решиле да ги искористат предностите на рент а кар во Чешка, тоа треба да се запомни дека во централните области на Прага предвидени зоната на сепарација за платен паркинг. Во синиот зони е забрането да се паркираат без посебна картичка за паркинг, кој чини 700-32 000 CZK, во зависност од местото на живеење на возачот. Во централниот дел на Прага се портокалови бенд во кој му овозможи на краток платен паркинг. Зелените површини во Чешка под закуп на автомобилот може да се остави на паркингот во 6:00. Мешани зони се наменети за сопствениците на паркинг картички од други земји, како и за обичните граѓани, кои платиле за паркирање во машина.

Изнајмување на локации во градовите на Чешка:
Изнајмување на автомобили во Прага
Рент а кар во Carlsbad

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Чешка
земјата:
Чешка
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Изнајмување на автомобили во Република Чешка Ford Fiesta на
земјата:
Чешка
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Чешка
земјата:
Чешка
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Чешка
земјата:
Чешка
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден