Рент а кар во Израел

Зачувај 20-50% кога резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Поволни рент а кар во Израел е реално

За оние кои сакаат да заштедат време и пари со одење на Израел на службено патување или на одмор, таму е прекрасен сервис Carscombined.com, која им овозможува на повеќе од дома, рент а кар во Израел. Тоа е многу едноставна: да отидете на сајтот, да се погледне на ефикасноста парк автомобили и изберете автомобил кој е најсоодветен за сите ваши потреби. конкретно да барате во нашите автомобили луксуз и комфор – ова секој автомобил е опремен од стандардните. Само инсталиран и најновите GPS систем кој нема да се изгуби во една странска земја. По изборот на автомобил, се обрне внимание на цената. Не, тоа не е грешка, трошоците за изнајмување е навистина толку ниско. Така, ќе имаат многу слободно време и пари на својата посета на Израел. Што да го потрошат? На пример, можете да се обратите во Ерусалим за да го видиш место, купуваат подароци роднини и пријатели. Постојат многу опции, за да дознаам што да не е тешко, и Carscombined.com, ќе помогне да се ослободи време, решавање на сите прашања во врска со изнајмувањето автомобил.

на трошоците за гориво

Љубителите да патуваат во автомобил под кирија на такви легендарни места како Израел, ќе бидат заинтересирани да знаат дека цената на бензинот е еднаква на 60 рубли, или 7,95 сикли литар. Ова е прилично висока цена, руски стандарди. Друг интересен факт е дека на пумпата, можете да го користите кредитна картичка, сепак, рокот за плаќање е 1600 рубли. Ако плаќаат во кеш – никакви ограничувања. Во цената на бензинот во Израел е под влијание на меѓународните цени на нафтата, како и односот на доларот во однос на шекел.

ограничување на брзината

Ако сте ги направиле во автомобил за изнајмување во Израел, ние не треба да заборавиме за ограничувањата на брзината. Во рамките на градот, пожелно е да не ги надмине брзина од 50 km / h, максималната дозволена брзина на земјата е 80 km / h, при возење на автопат – 100 km / h.

патарини

Користење на услуги на изнајмување на автомобили во Израел, ќе бидете пријатно изненадени. Поголемиот дел од патишта на територијата на оваа земја се бесплатни. Во државата постои само една патарина – голем број автопат 6. Износот на плаќањето за патување на овој скап сет автоматски при утврдување на регистарската табличка на возилото. Донесувањето на одлука за да се изнајми автомобил во Израел и правење на соодветните документи кои патуваат овој пат нема да се. Инаку, цената на овој пат ќе се наплаќа од вашата кредитна картичка по изнајмување е завршен.

паркинг

Изнајмување на автомобили во Израел, особено во големите градови како Ерусалим и Тел Авив, вклучува користење на платен паркинг, дека постојат предуслов за движење со автомобил. Најдобриот олицетворение на тој начин да се специјално опремени паркинзи и гаражи. Цената на овој паркинг е на 4 $ на час. Сепак, земјата има паркинг со фиксна цена – околу $ 8-9 на ден.

Ако патот е бела или сина боја, паркинг во него мора да биде билет за паркирање, кои може да се купат во киосците или во автоматите. Talon ставен под ветробранското стакло или во прилог на внатрешната страна на прозорецот страна, од страна на возачот.
Случајно паркинг на патот, покриени со црвена и жолта или црвена и бела боја, може да се добие во ред.

Изнајмување на локации во градовите на Израел:
Рент а кар во Хаифа
Car hire во Еилат
Car hire во Тел Авив

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Израел
земјата:
Израел
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Израел Ford Fiesta
земјата:
Израел
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Израел
земјата:
Израел
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Израел
земјата:
Израел
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден