Изнајмување на автомобили во Љубљана

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Љубљана – ефтин, висок квалитет и сигурен

При одлучувањето како профитабилен да се изнајми автомобил во Љубљана, ги користат услугите на нашата компанија. Само ние нудиме осигуреникот автомобили со неограничена километража за најниски цени. Во овој случај, повеќејазична поддршка часовникот и голем сет на опции ќе ви даде уверување дека ќе се изгуби во градот и ќе биде во можност да се движат брзо од едно место до друго. истражуваат независно прекрасниот град на Источна Европа, заборави на досадни формалности – сите постапки за регистрација на автомобил за изнајмување може да се стигне само 5 минути, а остатокот се земе. Опуштете се во овој град, и да бидат независни од такси возачи, автобуси и други локален превоз.

Паркинг во Љубљана – некои функции.

Рент а кар без сомнение е најчеста и удобен начин да се патува денес. Зборувајќи за користење на рент а кар во Љубљана, ние се напомене дека тоа е потребно да се плати за можноста да се вози на автопат во Словенија. Овој вид на плаќање е познат како вињета.

Јас би сакал да се обрне посебно внимание на паркинг, бидејќи тие во Љубљана може да се платени и бесплатни. Бесплатен паркинг простори може да се движат од седум на девет во вечерните часови и наутро. Овој распоред важи не само во работните денови, но, исто така, за време на празниците. Но, како што за платен паркинг, тоа може да се каже дека просечната цена на час за паркирање не е помалку од 0,4 милиони евра. Постои временско ограничување на употребата на платен паркинг, тоа може да биде помеѓу 30 минути и не треба да надминува 2 часа. Под услов да се паркираат на еден од овие паркиралишта, плаќањето може да се направи и со пари и преку СМС. Но, паркирани, не се препорачува во Љубљана на погрешно место, ќе мора да плати казна од 40 евра.

Можете исто така да плати парична казна и за брзо возење. На пример, максималната дозволена брзина во месноста достигнува 50 км / ч. Како и за гориво, кој вози на повеќето од автомобили, кои се бензин 95 и 98 (цена – околу 1,5 евра за литар). Друга опција е употребата на дизел гориво. Покрај тоа, Љубљана заеднички гас пополнување. Патување на вашиот автомобил под кирија со задоволство.

Peugeot 107

мини

Изнајмување на автомобили во Љубљана
град:
Љубљана
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Изнајмување на автомобили во Љубљана Ford Fiesta
град:
Љубљана
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Љубљана
град:
Љубљана
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

услови за изнајмување на автомобили во Љубљана
град:
Љубљана
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден