Изнајмување на автомобили во Минск

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Брзо и лесно автомобил за изнајмување во Минск

Секоја година бројот на луѓе кои сакаат да се воспостави деловни односи со Минск претприемачи или едноставно посета на главниот град на Белорусија, е постојано се зголемува. И за секој од нив едно од решенијата за транспорт прашања најефикасен во Минск ќе се претвори во средство за царинење изнајмување.

Тоа не е никаква тајна дека таа е независна автомобил патувања на нови места, совршено ги открие сите карактеристики на одреден град или дури и држава. А добро време да се грижи за изнајмување на автомобили во Минск, едноставно посета на веб carscombined.com. Таа е тука дека ќе бидете во можност во секое време да се резервира соодветен автомобил да патуваат низ пространствата на еден од 127 земји во светот. И само за уделот што не треба да се трошат време на долг потрага по соодветен класа автомобил или цена – по сето ова е направено од страна на специјалисти carscombined.com.

Патишта во Минск, паркинг.

На улиците на Минск патишта направи широка и пространа. Тротоарот прилично висок квалитет и сигурен. На сите раскрсници се наоѓаат знаци со имињата на улиците, кои се олесни движењето на туристите во автомобили под кирија.

Градот е многу строго следи усогласеноста со правилата на движење и присуство на сите потребни документи, па пред да одите, што треба да го провериш.

ограничување на брзината во Минск – што треба да знаете кога пристигнуваат со автомобил под кирија.

на градските улици патуваат брзина е ограничена на 50 км / ч, но надвор од границите на градот, може да се патува со брзина до 70 км / ч. Исто така постои и една линија, која е дозволено да патуваат со брзина од 120 км / ч, тие се идентификувани од страна на сообраќајните знаци.

На територијата на рент а кар услуги од различни брендови Минск. Просечната цена на изнајмување се движи од $ 20 до $ 130 дневно. Изнајмување е достапен во голем број на денови и на долг рок.

голем број на паркинг места биле изградени во градот. Постојат голем број на заштитени подрачја паркинг. Но, ако треба да се запре за неколку минути во близина на продавница, кафуле или на пазарот, тоа ќе биде корисно пространа паркинг простор се наоѓа во близина на такви места.

Од цената на горивото во Минск – на трошоците за изнајмување на автомобили.

Цената на бензинот во тек помеѓу 28 и 32 центи за литар, а дизел горивото е приближно иста цена опсег.

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Минск
град:
Минск
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

изнајмување на автомобили во Минск Ford Fiesta
град:
Минск
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Минск
град:
Минск
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за закуп автомобили во Минск
град:
Минск
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден