Рент а кар во Осло

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Поволни се изнајми автомобил во Осло

Дали сте секогаш сонував да ги посетат местата каде што живееле Викинзите? Или не ви се планирани бизнис патување во Скандинавија? Во овој случај, треба да се изнајми автомобил е од корист во Осло за да може брзо да се на право место во право време без да се чека градски превоз. Нашата компанија нуди домот решение за овој проблем – сите автомобили нашата огромна флота се осигурани и имаат неограничен километража, и закуп на најниска можна цена. Така ќе можат самостојно да истражуваат место на норвешкиот град – врши увид на скулптура во Vigeland парк или да му се восхитуваат на зградата на Нобеловиот комитет, итн – вие само се изнајми автомобил од нас со повеќејазична поддршка опција часовникот!

Норвешка автомобил вработи – она ​​што ви треба да знаете за паркирање?

Главниот град на Норвешка, Осло среќен ви се исполнат, ако се вози автомобил, не многу добредојде – само за да се влезе во градот, ќе ве молиме да се стави 20 круни (нешто над $ 100). Посетите овој град е најдобро за време на викендите, затоа што во тие денови, паркинг обично е бесплатно, и машините се исклучени. Постојат голем број на слободни паркинг на рабовите на улиците, но не и фактот дека ќе има вас место. Изнајмување на автомобил, проверете ја листата на паркинзи на посебни места.

Од правилата се доста сложени и уникатен, внимателно прочитајте објекти паркинг на локацијата. Подобро платени време со резерва – инспекторот не проѕевање, се јаде крофни и внимателно ќе ги следи. Трошоци што малку доцна, како што дотогаш се исчисти шофершајбната Ќе најдете приемот за 500 круни (повеќе од 2.700 рубли, значително!) Во станбени населби, да престане да притиснете на педалот за гас кога брзинометар покажува 30 km / h, во населените места не се забрза погоре 50. Гледај внимателно за удари на брзината, не сите знаци се означени. Земам гориво не е евтин – еден литар бензин чини околу 2 милиони евра.

Peugeot 107

мини

изнајмување на автомобили во Осло
град:
Осло
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Осло Ford Fiesta
град:
Осло
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Осло
град:
Осло
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Осло
град:
Осло
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден