Рент а кар во Сан Франциско

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Сан Франциско по најниски цени

Еден од најголемите градови во САД, но истовремено е светски главен град на хипиците веќе долго време е важна туристичка дестинација, привлекување на милиони туристи од целиот свет. Легендарниот Голден Гејт мостот, прекрасната Градското собрание, мрачните затвор од Алкатраз популарна како меѓународен музички фестивал, кој се одржува секоја година во градот. Целосно ќе се фрлам во атмосферата на Сан Франциско Изнајмување на автомобили, која може да се подготви за нашата веб страница. Ние нудиме најниски цени во градот, кој стана возможно благодарение на попусти добивме од нашите американски партнери.

Сан Франциско: Првиот пат кога се паркираат на изнајмување на автомобили.

Сан Франциско – убава голем американски град, познат по Голден Гејт мостот и кривулести улици. Во недела, паркинг обично е бесплатно, како и за време на празниците. Во работните денови вклучуваат шалтерите и паркинг станува наплатлив. Цената варира во зависност од локацијата. На некои контра поени на часови на чистење на улиците, на која се наоѓа на шанкот. Тоа не е препорачливо да се има вашиот изнајмен автомобил удри во ова време – ќе биде имиња во парична казна за паркирање и удира значителна парична казна. Исто така, се обрне внимание на знаци во области со густ сообраќај – Забавува далеку, што значи дека во случај на кршење на правилата за паркирање, вашиот автомобил да се евакуираат веднаш. Бесплатен паркинг е секогаш рокот. На просек од 2 ч. Исто така во градот подземен паркинг – сите платени.

ограничување на брзината во Сан Франциско.

Насоки на Голден Гејт мостот беше платена во 2011 година и околу 6 $ секој начин. Максималната дозволена брзина на мостот – 45 милји на час. границите на градот 15-40 милји на час, во зависност од улица, да се види за знаци. Пријатно патување во Сан Франциско во тркалање автомобил.

Други кар локации во САД:

Car hire во Чикаго
Рент а кар во Лас Вегас

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Сан Франциско
град:
Сан Франциско
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Изнајмување на автомобил во Сан Франциско, Ford Fiesta
град:
Сан Франциско
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Сан Франциско
град:
Сан Франциско
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Сан Франциско
град:
Сан Франциско
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден