Рент а кар во Тбилиси

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Тбилиси – Грузискиот ете чудо од прва рака, а со тоа заштеда на пари

Говорејќи за Грузија и Тбилиси, сите се сеќавате на реформите на Саакашвили. Но, во овој град има многу повеќе, она што треба да се обрне внимание. Антички град основан од Пиринејскиот царот Вахтанг, полн со театри и културни центри, како и една православна црква Anchiskhani средновековна тврдина Narikala чекаат гости. Со цел да се потопи главата во студијата на овој град, што е доволно за да се реши проблемот на автомобил имот во Тбилиси – тоа е потребно малку време, па дури и помалку пари. За возврат, ќе добие моќен автомобил од нашата огромна флота, и во ниската цена на осигурување веќе е вклучен, како и комплетен сет со круг повеќејазични можности за поддршка на часовникот. Флексибилно да се движат низ градот во автомобил под кирија – истражуваат на спомениците на цар Давид и Rustaveli, посета на ботаничката градина, а заврши вечерта khinkali вкусни и да се полее со неговите познати Kindzmarauli.

Шарени Тбилиси – прописи паркинг.

Тбилиси – ова е една од најубавите и најголемите градови на Грузија, кој е главен град на земјата. Од сообраќајните правила се малку различни од правилата во Грузија во Русија, тоа е потребно да се запознаат со нив пред, на пример, да се оди да патуваат во оваа земја со автомобил за изнајмување.

Прво, сите возачи треба да биде во сопственост на стандарден сет на документи, односно, документот за регистрација возачка дозвола и возилото. Покрај тоа, со почеток во Грузија, тоа е вреди да се размислува на фактот дека на граничните премини не секогаш работат околу часовникот. Како и во Русија, максималната дозволена брзина во Тбилиси во градот е 60 km / h, а над 90 км / ч. На автопати и автопати автомобил може да достигне брзина од 110 км / ч. не се предвидени ppm во Тбилиси, па возење зад воланот додека затруени е строго забрането. Исто така, кога се вози во автомобил мора да ги користат сигурносните појаси на возачот и патниците, без исклучок.

На бензинска станица Тбилиси предвидени безоловен бензин и дизел гориво. 95 цената на бензинот е околу 0,97 евра, 1 евро 98 benzina-, дизел topliva- 0,98 евра. Вреди да се запамети дека цените за гас станици лоцирани долж автопатите, обично малку повисока отколку на бензинска пумпа во близина на големи трговски центри во градовите. Главната разлика од Грузија, Русија е на паркингот, кој се плаќа. Така, на пример, во Тбилиси, прашања паркинг се управувани од страна на специјализирана компанија која обезбедува спектар на паркинг такси, во зависност од времето на користење на места за паркирање. Можете да ги купите на паркинг за една година, шест месеци, еден месец или дури и една недела. Втората опција е доста удобен и достапен за посета на граѓаните на туристи во земјата кои патуваат со автомобил за изнајмување. Да измамник на државата не успее, како што за паркирање возила внимателно го следи специјализиран кадар кои ги пропишуваат казни, и ако колата е уште паркирано и тоа го правеше во ред може да го одземе фино паркинг. Се разбира, странски автомобил има одредена снисходење, бидејќи тие се разбере дека не сите луѓе се пре-запознаат со сите сообраќајни прописи на Грузија, и казни не сите, само оние кои го собори значително правилата.

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Тбилиси
град:
Тбилиси
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Тбилиси Ford Fiesta
град:
Тбилиси
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Тбилиси
град:
Тбилиси
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Тбилиси
град:
Тбилиси
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден