Car hire во Солун

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Car hire во Солун

Ако не сакате да зависи од никого за време на патувањето, услугата за изнајмување на автомобили во Солун ќе биде најдобро решение. Впрочем, изнајмување на возило ќе ви овозможи лесно, брзо и удобно да стигнат до секое место ви се потребни. И до тебе нема да се странски туристи, а само вашите најблиски.

Солун – ова е многу разновидна градот. Рент а кар, ќе бидете во можност да го посетат историски споменици, музеи, цркви и замоци без никакви проблеми. И тоа ќе биде да се погледне на легендарниот Белата кула, ќе треба да се вози во центарот на градот.
Да се ​​заобиколат повеќето од атракции на градот Солун, ќе биде многу поудобно со автомобил, се во киријата, повеќе цената на таквите услуги се лесно достапни. Може да се види за себе со посета на веб страната на нашата компанија carscombined.com.

Солун – особено за паркирање додека патуваат во автомобил под кирија.

Солун најголемиот грчки град со население од над еден милион луѓе, постојат уникатни атракции, универзитети и пристаништето. Посета на градот од страна на изнајмување на возило, може да се судрите со проблем паркинг. Повеќето од улиците еднонасочен сообраќај, но тоа не го реши проблемот на застојот на патиштата. Ако сакате да паркираат вашиот автомобил за изнајмување на страна на патот, се обрне внимание на бојата ознаки во близина на работ на тротоарот. Жолта: паркинг е забрането, бела боја – бесплатен паркинг, сина – се плаќа, и по гледањето на плаќање parkomat купони го стави под шофершајбната на видно место. За време на викендите ќе можат да паркираат бесплатно во близина на пристаништето и во близина на брегот.

Од цената на горивото во Солун.

Цената на бензинот во Грција е доста висока, со што од автомобил да патуваат во Грција, се пресмета приближната цена на бензинот – еден литар чини околу 1,8 милиони евра на островите е поскапо во просек за 10 центи.

Изнајмување на локации во Грција:

Изнајмување на автомобили во Родос
Car Rental во Крит

Peugeot 107

мини

Car hire во Солун
град:
Солун
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Солун Ford Fiesta
град:
Солун
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Солун
град:
Солун
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Солун
град:
Солун
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден