Рент а кар во Тулуз

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Изнајмување на автомобили во Тулуз за удобно патување

Пинк град на брегот на Гарона се посетувани од туристи пристигнуваат во Франција. Тука, во татковината на цел Доминиканска тие се привлечени од необична архитектура на средниот век, прекрасен базиликата Сен-Sernin, илјадагодишната катедрала и Капитол. Од удобноста на патувањето низ градот за да им помогне во Тулуз автомобил имот нудиме најниски цени. Тој ќе се олесни движењето на туристички рути, кои се многу во овој град, ќе ви овозможи да ја посетите прекрасна околина, возење по должината на каналите кои ги поврзуваат Атлантикот со Средоземното Море.

Изнајмување на автомобили во Тулуз – прописи паркинг.

Тулуз, се разбира, не е Париз, но тоа е, исто така, е популарна туристичка дестинација. По сите, главниот град на регионот Midi-Pyrenees и се наоѓа во близина на брегот на морето и на ски-центри. Исто така, во градот, главно – неговиот историски центар, вклучува многу атракции, каде што се мешаат традиции на различни народи. Оди на Тулуз центар со автомобил не се препорачува – сите на место може да се добијат околу пеш, и ограниченост на лесно, едностраност на средновековните улици може да донесе проблеми при патување со автомобил под кирија.

Во Франција, на паркинг во исто место повеќе од еден ден е забрането. Постои широка мрежа на паркинг машини "horodateurs", кои работат со посебни картички, можете да го купите тоа киосци "tabacs". Во текот на месец август, а за време на викендите и државните празници паркинг 19,00-9,00 е бесплатно. Кршење на правилата за паркирање ви ветувам разделба со € 17.

Од цената на горивото во Тулуз.

Внатре во селото не е потребно да се забрза над 30 км / ч. На литар бензин ќе треба да плати околу 1,6 милиони евра и дизел гориво ќе чини многу поевтино – 1,35 евра. Но, бензински пумпи во близина на автопати цена може да биде поголема од 20-30 центи.

Изнајмување на локации во Франција:

Изнајмување на автомобили во Париз
Рент а кар во Лион

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Тулуз
град:
Тулуз
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Изнајмување на автомобили во Тулуз Ford Fiesta
град:
Тулуз
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Тулуз
град:
Тулуз
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Тулуз
град:
Тулуз
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден