Изнајмување на автомобили во Обединетите Арапски Емирати

Зачувај 20-50% кога резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Најпрофитабилните изнајмување на автомобили во Обединетите Арапски Емирати

Ако сакате да ја посетите прекрасна источна земја, која, како тој штотуку излезе од страниците на книгата "Илјада и една ноќ", а потоа посета на Обединетите Арапски Емирати – тоа е она што ви треба. Во оваа прекрасна земја чудесно коегзистираат модерни облакодери и џипови со мало, едвај забележливо чувство дека истата приказна. Одење на одмор таму, не заборавајте да се пре-книга автомобил ќе биде срамота да се изгуби, бидејќи на одмор се должи на фактот дека во касата не може да биде машини. Тоа е најдобро да се јавите на сајтот Carscombined.com, каде што секогаш може да резервирате и изнајмување на автомобили во Обединетите Арапски Емирати на најдобрите цени. Вие ќе бидете задоволни со квалитетот на автомобилот – сите од нив се опремени со клима уред, модерен ГПС систем, како и многу уредни, чисти и во одлична техничка форма. Преземање на предност на почетокот на резервации на автомобил услуги, не само да заштедат време и пари, но исто така се незаборавно искуство на релаксација и удобност.

на трошоците за гориво

Одење во овој луксузен ориентални земја, може да се изнајми автомобил во ОАЕ речиси секој бренд и боја. Сепак, не заборавајте дека цената на горивото во Обединетите Арапски Емирати е во просек од АЕД 1,8 литар. Дизел гориво е поевтино, околу 1,6 АЕЛ.

ограничување на брзината

сообраќајните правила мора да се почитуваат од страна на сите возачи на моторни возила. Дури и ако сте гостин во земјата и го зеде автомобил за изнајмување во ОАЕ, непочитување на правилата може да биде казнет со голема сума. На пример, за водење на црвено светло се наплаќа 800 долари. Не заборавајте за ограничување на брзината, кои се:

 • во населбите – 60 km / h;
 • Кога возите на автопат – 100 km / h.

Тоа е, рент а кар во Обединетите Арапски Емирати, не ги ослободува туристи на локалните парични казни. Во овој случај, еден возач не ќе можат да избегнат казна, како безбедносните камери и радари се инсталирани насекаде. Затоа, информации за сторителите е паста се доставени до полицијата на градот во кој живеете.

Во случај на прекршување на сообраќајните правила може да остане без дозвола или, во екстремни случаи, ќе падне под кривична одговорност.

патарини

Рент а кар во Обединетите Арапски Емирати е комплетен без посебна тарифа за користење на патиштата. зона наплатата е претставена во форма на голем лак монтирани на коловозот, при возење со која "salik картичка" возачот се отстрани за 33 рубли = 4 луд. Билет под сводот во автомобил под кирија во Обединетите Арапски Емирати е 5 дирами. На ден со сопственикот на возилото може да биде отпишан околу 25 луд. За жал, ако сте сопственик, под закуп на Обединетите Арапски Емирати, не е достапна за вашиот Salik картичка. Во овој случај, за плаќање на престојот на патарина ќе се наплаќа од вашата кредитна картичка.

паркинг

Во Обединетите Арапски Емирати, под услов цената на платен паркинг – 2 Ax / час. Ако треба да го напуштите вашиот автомобил во паркинг за краток период на време, тоа е веројатно да се исплати нема да биде потребен. Во принцип, земјата има доволно места за паркирање, во прилог на централните области на големите градови.

Изнајмување на локации во Обединетите Арапски Емирати:
Изнајмување на автомобил во Абу Даби
Изнајмување на автомобили во Дубаи
Рент а кар во Sharjah

Peugeot 107

мини

Изнајмување на автомобили во Обединетите Арапски Емирати
земјата:
Обединетите Арапски Емирати
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

изнајмување на автомобили во ОАЕ Ford Fiesta
земјата:
Обединетите Арапски Емирати
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената на изнајмување на автомобили во Обединетите Арапски Емирати
земјата:
Обединетите Арапски Емирати
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Обединетите Арапски Емирати
земјата:
Обединетите Арапски Емирати
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден