Car hire во Вилнус

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Car hire во Вилнус

Нашата компанија ќе ви помогне да се изнајми автомобил на било која марка и категорија во Вилнус. Може да се споредува понуди од други компании кои нудат рент а кар услуги за да бидете сигурни дека нашиот предлог најповолна.

Car hire во Вилнус – тоа не е само удобна, но исто така и профитабилен. Изнајмување на автомобил, можете да без страв да одат во забавен патување и да се истражуваат градот.

Посета на национални, историски и етнографски музеи, изложби и други интересни и едукативни место. Вилнус голем град, но во автомобил под кирија, ќе имате време да се оди насекаде. Книга автомобил за изнајмување преку carscombined.com на сајтот., И уживате во патувањето.

Што треба да знаете за патување во Вилнус со автомобил земени во киријата?

Вилнус отсекогаш го привлече вниманието на туристите. Од една страна тоа е модерен европски град, од друга – уникатна векови старата архитектура, која еден вид културен центар го прави. Главната атракција е стариот дел на Вилнус. Архитектурата на стариот дел на градот заштитен од УНЕСКО.

Особеноста на олеснување и уникатна архитектура на градот не му е дозволено да го користите трамваи во Вилнус. Но, добро развиена автобус и тролејбус. Јавен превоз трае од 5 наутро до 24 часот. Билети за патување може да се купат во киосци или директно од возачот. Од почетокот на 2013 година во главниот град на Литванија на електронските билети се користат. Од средината на 2013 година заработил систем ", а автобуси", кој го замени приватни такси. Исто така во Вилнус постои мрежа на велосипед имот.

За погодност, ние препорачуваме да се изнајми автомобил. За ова треба да се има со меѓународна возачка дозвола и кредитна картичка. Така, тоа е потребно да се земат предвид локалните услови на употреба возила.

Во Литванија функционира доволно ригидни казни систем, особено за такви сериозни нарушувања како што се вишокот брзина (брзина во урбаните средини – 50 км / ч) и возење под дејство. Возачот и сите патници мора да носат појаси. За да се осигури безбедноста натопена во автомобил мора да работи цел ден и ноќ од ноември до март. Возачот за време на возењето да го користите вашиот мобилен телефон само со слободни раце систем.

Цените на бензинот се во областа од 1,8 евра за литар.

Peugeot 107

мини

Car hire во Вилнус
град:
Вилнус
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Вилнус Ford Fiesta
град:
Вилнус
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Вилнус
град:
Вилнус
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Вилнус
град:
Вилнус
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден