Рент а кар во Будва

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Будва: комфор за малку пари

Будва – Една од најголемите туристички атракции во Црна Гора. Тој е познат по своите прекрасни медитеранската архитектура, ноќен живот и песочни плажи. Најдобар начин да се добие задоволство од посетата на Будва – рент а кар преку carscombined.com. Изнајмен автомобил секогаш ќе биде во можност да изберете патни правци, оди таму каде што сакате. Се согласувам, тоа е многу полесно отколку да зависат од јавниот превоз или град такси.

Во исто време, рент а кар во Будва е многу едноставен и профитабилни. Тој нуди ниски цени, квалитет на услугата и голем паркинг. Минимална одземаат многу време – и на располагање има секоја модерна машина.

Ние парк во Будва на автомобил за изнајмување.

Будва – центарот на туризмот во Црна Гора. број на паркинг места во градот беше проширена во 2011 година. Просечната цена на еден час паркирање е 1 евро на час. Покрај тоа, тој станува платен паркинг во екот на сезоната – од мај до октомври.

На улиците на паркинг метри се наоѓаат – тие треба да плаќаат за паркинг во согласност со постојните тарифи. Во Црна Гора, СДА не се разликуваат од Европа, ограничување на брзината, исто така, спаѓаат во рамките на општо прифатените стандарди: во градот – 50 км / ч, надвор од градот – 80 км / ч на автопат – 120 km / h.

Изнајмување на локации во градовите во Црна Гора:
Изнајмување на автомобили во Тиват

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Будва
град:
Будва
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Будва Ford Fiesta
град:
Будва
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Будва
град:
Будва
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Будва
град:
Будва
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден