Car hire во Канкун

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Car hire во Канкун

Канкун – е полуостров, кој се смета за еден од најпознатите кристално – чисти и популарен мексикански летувалишта. Егзотичната природа и урнатините на племето "Маја", секоја година привлекуваат илјадници туристи во овој регион. Поголемиот дел од јавниот превоз, едноставно, не е погодна за туристи, бидејќи тоа е невозможно брзо и удобно да успее да ги посети сите архитектонски споменик и егзотични места.

Изнајмување на автомобили во Канкун – ова е најдобро решение. Компанијата «Carscombined» UT рент а кар нуди да изберете од различни модели на различни машини. Пополнете пријава за изнајмување на автомобили во Канкун можеш веднаш и affordably, било која саканата временски период. Изнајмување на автомобил, преку нашата компанија веб-сајт ќе го направат вашиот одмор незаборавен!

Канкун за изнајмување на автомобил – паркинг суптилност.

На патиштата во Канкун се со висок квалитет и добра покриеност. Но, на улиците на градот, има еден недостаток – тоа е многу на брзина испакнатините. Тие се дизајнирани за да се усогласат со ограничување на брзината на градот, така што возачите се движи со брзина не поголема од 50 км / ч. Спроведување на сообраќајните правила во Канкун не постои посебна нега, но за брзо возење може да се казни со парична казна во голема мера. Освен тоа, има воспоставено голем број на радар, на локацијата на која е означена со знаци. Во градот, бидејќи на голем број на локалното население и патниците често се појавуваат плута.

Цената на изнајмување е многу помал отколку во повеќето земји. Земете рент а кар може да биде за 300-1500 рубли дневно. Цената зависи од нивото на квалитетот и производителот на бренд на автомобилот. Во принцип, да патуваат со автомобил за изнајмување – што е многу погодно решение за буџетот патник.

Можете да парк вашиот автомобил за бесплатно на патиштата и во близина на продавници. Платен паркинг во градот, исто така, можат да се најдат. Најдобра опција за безбедноста на автомобил – тоа е покриен и заштитен паркинг гаражи.

Од цената на горивото во Канкун.

Бензински пумпи во градот многу, но понекогаш тие немаат гориво. Затоа, веднаш треба да се пополни полн резервоар. Цената на бензинот во Канкун достигне 1 – 1.3 долари за литар.

Други кар локации во Мексико:
Car hire во Мексико Сити

Peugeot 107

мини

Car hire во Канкун
град:
Канкун
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Канкун Ford Fiesta
град:
Канкун
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Канкун
град:
Канкун
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Канкун
град:
Канкун
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден