Car hire во Мексико

Зачувај 20-50% кога резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Каде да се најдат евтини изнајмување на автомобили во Мексико?

Мексико се појавува за нас мрачна земја на бандити и салони, каде и да се пие текила – благодарение на филмови. Всушност, ова е одлична земја за туризам, кој зачувани многу Пустина области, како и таму е сè за активна рекреација, вклучувајќи барови и стереотипни со текила. Оние кои се случува да ја посетите оваа земја, тоа е високо препорачливо да се погледне на сајтот Carscombined.com, каде што може да се изнајми автомобил во Мексико на многу поволни услови. Паркинг се предвидени на најголемиот салони за изнајмување на автомобили во светот, па затоа е многу богат, па дури и на најпребирливите купувачи ќе се најде во него нешто за себе. Се разбира, овие компании не се одржи во својата флота на low-end машини, така што на сајтот содржи само автомобили топ-класа. Но, тоа не влијае на цената – благодарение на цените и софистицирани аранжмани со партнери, Carscombined.com обезбедува услуга чини многу помалку од било кој конкурент може да понуди.

на трошоците за гориво

Цената на 1 литар бензин во Мексико е 9,00 MXN (22 рубли).

ограничување на брзината

Донесувањето на одлука за да се изнајми автомобил во Мексико, се сеќавам дека не постојат ограничувања на брзината. Така, во рамките на градот не му е дозволено да се движи во повеќе од 50 km / h. На автопатиштата ограничената брзина не смее да надмине 110 km / h.

патарини

Секој кој сака да патува со преземање на изнајмување на автомобили во Мексико, може да биде смирен, во земјата има, двете платени и бесплатни патишта. Сајтот, каде што може да се запознаат со локацијата на патишта, може да се купат на вестникарска будка или во секој хотел. За означување на зборот патарини Cuota. Слободен патишта се покажуваат како Либре.

Ако треба да се изнајми автомобил во Мексико, сигурно ќе бидат заинтересирани во прашањето за тоа како да се изврши плаќањето на патиштата. Како по правило, за плаќање на употреба на патарини се врши на местото на бариера, односно на влезот или излезот.

Патарини во земјата се од висок квалитет, имаат повеќе бендови, со цел да се поврзете на големите градови и туристички области во Мексико. Вие можете безбедно да се патува на било која област на Мексико во автомобил под кирија и не се плашете да го оштети автомобилот бидејќи патиштата тука без јами и испакнатините.

Слободен патишта, како по правило, еден бенд. Тие што се предвидени ограничувањето на брзината и постојат области на серпентина.

паркинг

Ако сте загрижени за тоа каде да се паркирам колата, се направени во Мексико за изнајмување, тоа е најдобро да се паркирам тоа во близина на хотелот, кој застана во близина на продавница или на покриена паркинг, како и во целата земја има кражби.

цената на паркинг во Мексико е околу 50 пезоси или 100 рубли.

Паркинг е забранета во места означени со буквата "Е", кој преминал линијата.

Изнајмување на локации во Мексико:
Car hire во Мексико Сити
Car hire во Канкун

Peugeot 107

мини

Car hire во Мексико
земјата:
Мексико
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Мексико Ford Fiesta
земјата:
Мексико
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цена Изнајмување на автомобили во Мексико
земјата:
Мексико
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Мексико
земјата:
Мексико
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден