Рент а кар во Катанија

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Попусти за изнајмување на автомобили во Катанија.

Се наоѓа во познатиот град на Етна е една од главните атракции на Сицилија и Италија. Тој е речиси три илјади години, но поради силни земјотреси и ерупции на стариот дел од градот беше уништен, но тоа беше причина да се создаде неверојатна убавина на барокниот шема. Дворци, фонтани, споменици, катедрали и базилики бел варовник – сето тоа ќе ви помогне да се види во Катанија се изнајми автомобил, ние нудиме нерешено со помош на нашиот сајт. Така може да се добие пристап до длабоко попусти обезбедени од страна на нашите европски и италијански партнери.

Рент а кар во Катанија? – Дознајте каде да паркираат.

Катанија не е популарна туристичка дестинација. Туристите не се премногу, дури и во екот на сезоната. Во основа, тука доаѓаат љубителите на шопинг. Катанија плажи доста тешко да се постигне, и морска вода е често непријатно, па на одмор плажа не е силна страна од градот. Но, паркови, архитектурата, познатиот планината Етна – тоа е достоен за тоа да го посети градот.

Ако се мобилни, како и практични и имаат автомобил, треба да знаете каде да паркираат и колку чини. Ви препорачуваме да го напушти автомобилот поблиску до периферијата на градот, во центарот на тоа ќе биде тешко да се погледне за место за паркирање во топлина. Исто така препорачуваме да останат во хотелите со паркинг. Барате ознаки на места за паркирање – сини плоштади по должината на патот укажуваат на тоа дека паркинг се плаќа, бела – бесплатно. Но, во основа, надомест за паркирање насекаде. Цената е околу 1 евро на час. Ако се паркираат и не гледаат parkomatra, одиме по улица и да се најде тоа, може да се отстранат од вашиот сајт за неколку стотици метри. Ваучери за плаќање е потребно за да се обезбеди на шофершајбната на автомобилот.

просечната цена на гориво во Италија – 1,8 евра по литар бензин и 1,7 евра за литар дизел гориво. Патување со автомобил за изнајмување е секогаш удобно и лесно, да не се врзани за турнејата на групата, Вие го контролирате вашиот одмор.

Други кар локации во Италија:

Рент а кар во Верона
Изнајмување на автомобили во Торино
Изнајмување на автомобили во Венеција

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Катанија
град:
Катанија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Катанија Ford Fiesta
град:
Катанија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Катанија
град:
Катанија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Катанија
град:
Катанија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден