Рент а кар во Кефалонија

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Поволни се изнајми автомобил во Кефалонија: Уживајте во убавините на островот

Ова грчкиот остров импресионира посетителите со својата убавина и изобилство на историски и природни споменици. Прекрасни плажи и венецијански замоци, манастири и пештерата Dragarati, подземни езера и римски вили – види сето ова ќе ви помогне во Кефалонија рент а кар, кои ги нудиме по конкурентни цени. Брза обработка на нарачки и добри попусти ќе им овозможи целосна употреба на автомобилот за овој остров. Вие ќе бидете во можност во секое време да оди на некој музеј или во шопинг на локално винарии, се најде осамена плажа или талкаат меѓу ендемски ела во националниот парк.

Патувањето до Кефалонија на рент а кар – каде да паркираат?

Кефалонија – бисерот на Јонското Море. Островот привлекува туристи со прекрасен пејзаж и разгалена плажи кои не се расипуваат од цивилизацијата. Островот не е релативно голем, а тоа е многу погодно да се вози наоколу во автомобил за изнајмување. Ова ќе ви даде можност да се запознаат со повеќето од главните атракции на островот села. АРМ се со мапа на островот, навигатор и рент а кар – во начинот на Кефалонија. Од цената на горивото може да биде малку вознемирен – 2 евра за литар, па затоа е препорачливо да се избере автомобили со ниска потрошувачка на гориво. Во врска со паркинзи – целиот остров има многу проблеми со сообраќајот таму, поголемиот дел од паркинг – бесплатно. Повеќето од нив се концентрирани во крајбрежните области.

ограничување на брзината во Кефалонија.

Во градовите и селата најголемата дозволена брзина е 50 км / ч. Тоа може да се забрза до 90 km / h надвор од населените места.

Изнајмување на локации во Грција градови:

Рент а кар во Солун
Изнајмување на автомобили во Крит
Изнајмување на автомобили во Крф

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Кефалонија
град:
Кефалонија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Кефалонија Ford Fiesta
град:
Кефалонија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Кефалонија
град:
Кефалонија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Кефалонија
град:
Кефалонија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден