Рент а кар во Кос

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Поволни изнајмување автомобили во Кос

Златни плажи на овој остров привлекува туристи од целиот свет, како и голем број на атракции. Хипократ е роден тука, и тие насади чинар е еден од симболите на островот. На урнатините на Asklepion, Агора, стои гордо над морето ioannitov замок во добра состојба грчко-римски квартал. За да ги видите сите споменици ќе помогне во Кос, рент а кар, која може да се нарача со користење на нашите ресурси. Ние нудиме многу ниски цени, што значи дека можете да добиете повеќе продуктивни и удобно патување на грчкиот остров, со што се нови откритија.

Островот Кос – рај за патници на изнајмување на автомобили.

Најлесен и најчестиот начин да се истражуваат на островот Кос – рент а кар и патуваат низ градовите. Со автомобил за изнајмување ќе уживате слободно движење и спектакуларни погледи на чудесни места. Во исто време, рент а кар трошоци се пониски отколку во другите земји. Паркинг простор е во изобилство, но во целина, сите надоместокот за паркирање, по цена од централните региони почнувајќи од 1,5 евра на час. Кога се изнајми автомобил ќе треба стандарден сет на документи – патна исправа и дозвола на меѓународните стандарди возачот. За прекршување на сообраќајните правила, може да се казни до 700 евра – го погоди буџетот. Патување околу островот, ќе треба да се премине некои села на ферибот со изнајмени автомобили. Посвети посебно внимание на ова, како паркинг е на такво ферибот е тешко – автомобили се поставени блиску еден до друг. Во принцип, со патување на островот Кос на изнајмување на автомобил што ќе бидат задоволни, не се сомневам.

Изнајмување на локации во Грција градови:

Изнајмување на автомобили во Родос
Изнајмување на автомобили во Крит
Изнајмување на автомобили во Солун

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Кос
островот:
Кос
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Кос Ford Fiesta
островот:
Кос
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Кос
островот:
Кос
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

услови за изнајмување на автомобили во Кос
островот:
Кос
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден