изнајмување на автомобили во Португалија

Зачувај 20-50% кога резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Попусти на автомобил вработи во Португалија – освен на одмор

Неверојатни пејзажи и го одзема здивот сценографијата, античките тврдини и дворци, прекрасните плажи на Атлантскиот брег – сето тоа наследство на Португалија. Да ја посетите секој агол на оваа голема земја подобро сами на себе, без досаден водичи, кои патуваат со автомобил, бидејќи Carscombined.com портал нуди големи зделки на изнајмување на возило во Португалија. Книга на изнајмување на автомобили во однапред и да бидат сигурни дека ќе се чека на назначеното место, подготвени да урбаните и меѓуградски превоз. Благодарение на соработката со водечка компанија за изнајмување, Carscombined.com генерира најдобро се занимава за нивните клиенти. . Не пропуштајте одлична можност да патуваат со удобноста на прекрасен Португалија.

патарини

Ако сакате да се изнајми автомобил услуга во Португалија, и други форми на транспорт, треба да се земе во предвид фактот дека во таа земја има посебна такса за престој на патиштата. Патување низ мостот и на автопат, исто така, треба да се плати. Од големината на плаќање директно влијае на тип на возила, што пак зависи од два фактори:

 • висина на возилото, која се мери во првата оска;
 • Вкупниот број на оски на возилото.

Како по правило, секоја патека е обележана во Португалија и еден знак укажува на имплементација на плаќање во готово или со кредитни картички. Исто така, постојат посебни ленти за ViaVerde претплатници, кои се преземени за изнајмување транспондери.

паркинг

За сите гости на оваа историски значајна земја кои се одлучиле да ги искористат предностите на изнајмување на автомобили во Португалија, ќе бидат заинтересирани да се знае дека за паркирање е дозволено само во насока на движењето на возилата.

Поради големиот број на автомобили на патиштата, сега постои потреба да се отвори подземен паркинг. Сепак, дури и во овој случај, луѓето продолжуваат да ги кршат правилата, за кои тој ќе биде обвинет за соодветна казна. Без оглед на тоа дали една земја е резидент или сакаат да изнајмување автомобили во Португалија, треба да се запомни дека паркирам колата во места со жолта или црвена линија е строго забрането. Во случај дека крши оваа политика, може да бидете казнети и вашето возило да се испрати до паркингот.

Во моментов, главните улици на земјата беа "Паркинг опрема" за да им помогне на посетителите кои добија на изнајмување на автомобили во Португалија, и локалните жители да се најде соодветен паркинг за автомобили. Надоместокот за тие услуги е 1 €.
Како по правило, во цената на дневната паркинг. Паркинг купони се продаваат во тезги со отпечатоци или специјални уреди.

на трошоците за гориво

Цената на бензинот во Португалија е 1,6-1,8 евра за литар. Цената на дизел гориво – 1,5 евра.

ограничување на брзината

Преземање на автомобил за изнајмување во Португалија, и натопи во магична атмосфера на оваа мистична атрактивноста на земјата, не заборавајте за ограничување на брзината. Максимална брзина на патиштата во градот е 50 км / ч. Надвор од градот, може да се патува со брзина од 90 км / ч на автопат – 120 km / h. Во случај на пречекорување на одредено ограничување на брзината на возачот се казни со парична казна, која се плаќа во готово или со кредитна картичка на самото место.

Изнајмување на локации во Португалија градови:
Изнајмување на автомобили во Мадеира
Рент а кар во Funchal
Car hire во Лисабон

Peugeot 107

мини

изнајмување на возило во Португалија
земјата:
Португалија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

изнајмување на возило во Португалија Ford Fiesta
земјата:
Португалија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената на изнајмување на автомобили во Португалија
земјата:
Португалија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Португалија
земјата:
Португалија
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден