Рент а кар во Варшава

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Попусти за изнајмување на автомобили во Варшава

Главниот град на Полска има своја боја, кој привлекува се поголем број на туристи во последниве години. Видете ги сите знаменитости на градот може да помогне во Варшава изнајмување на возило, кои нудат значителни попусти. Успеавме да се добие значителен параметри од своите полскиот партнери, и ние сме среќни да ги пренасочи своите посетители на нашиот сајт. Сега можете да го користите на автомобилот, по цена од своите фондови е многу помалку изнајмување. И покрај фактот дека цената на понудата е веќе вклучена осигурување, тоа е сепак помал од оној што се нуди услуги за потрошувачите градови мало градови вработи.

Ние го зеде автомобил за изнајмување? Проверете ги правилата за паркирање во Варшава.

Во Варшава, квалитет и пространа патишта. На секој агол улица постојат знаци со кои лесно да се движите низ територијата на градот. Со сообраќајниот метеж во Варшава е речиси и да нема проблем, бидејќи постојат многу различни мостови и широк ленти, благодарение на кои нема случај на големи кластери на машини.

Во зависност од марка на автомобил, дополнителни услуги автомобил за изнајмување на трошоците може да се движи од 20 до 150 евра на ден.

Еве изградено голем број на паркинзи. Секој може да изберете од паркинг место да влезе во стан куќа, во мал затворен простор. За едноставна станица е посебен паркинг, која ќе ви овозможи брзо да го запре во право место.

ограничување на брзината во Варшава.

Во текот на денот, од 5:00 часот наутро до 23:00 часот во ноќта на отворен простор во градот е дозволено да патуваат со брзина не поголема од 50 км / ч. Во текот на ноќта не може да надмине 60 км / ч. На само една улица подалеку од затворени места, можете да се движите со брзина од 90 км / ч.

Од цената на горивото во Варшава – Пресметување на трошоците за автомобил под кирија.

Со гориво во градот немаат проблеми, бидејќи гориво се наоѓа на територијата на Варшава. Цената на бензинот за литар е 35-46 рубли, додека литар дизел гориво се 40-44 рубли.

Изнајмување на локации во Полска:
Car hire во Краков

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Варшава
град:
Варшава
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Варшава Ford Fiesta
град:
Варшава
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Варшава
град:
Варшава
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Варшава
град:
Варшава
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден