Рент а кар во Закинтос

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Поволни се изнајми автомобил во Закинтос – заштеда на никој не ќе им понуди

Одмор во Јонија, многу туристи сакаат да се изнајми автомобил за да стане независен од јавниот превоз. Значи мора да се знае кој за изнајмување во Закинтос автомобил по прифатлива цена. Нашата компанија нуди широк спектар на автомобили со неограничена километража, осигурување заштитени. За мала надокнада ќе се повеќејазична поддршка на часовникот и можност да се движат низ градот. Посета на музејот и да уживаат на плажите на Јонското Море – во фактот што го резервира автомобил, може да одлучи кога и каде да се обратите за впечатоци!

Островот Закинтос – рај, опкружен со зеленило.

Островот Закинтос има 44 села и градови, од кои повеќето се населени. Сите на Островот е дом на 50.000 луѓе. Се согласувам со таква мала популација, вие сте веројатно нема да се заглавени во сообраќајот на островот. Тоа е многу погодно да патуваат низ Закинтос рент а кар – нема проблеми со паркинг, паркинг во близина на хотелот. Сепак, на островот нема големи хотелски комплекси, кои не ја расипам впечатокот на одмор тука. Луѓето доаѓаат тука да уживаат во чистото море, бели песочни плажи, прекрасни природата. Од 1500 до 1700 години, на островот беше под влијание на Венеција, тоа се одразува на културното наследство. Вреди да се изнајми автомобил и да ја посетите на вашиот сопствен е прекрасно место.

Други кар локации во Грција:

Изнајмување на автомобили во Атина
Изнајмување на автомобили во Солун
Car hire во Крит

Peugeot 107

мини

Изнајмување на автомобили во Закинтос
островот:
Закинтос
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Изнајмување на автомобили во Закинтос Ford Fiesta
островот:
Закинтос
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Закинтос
островот:
Закинтос
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Закинтос
островот:
Закинтос
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден