Рент а кар во Днепропетровск

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Поволни рент а кар во Днепропетровск – нека вашиот престој ќе биде удобно во него!

Зборува и да се каже за овој град не е потребно. Секој кој се појави тука има цел: деловна средба, туризмот, итн Затоа, ако сте биле во индустриски центар на Украина, тоа го прави смисла да се размислува за тоа како профитабилно да се земе во Днепропетровск рент а кар. Тоа е многу едноставна – ве молиме јавете се во нашата компанија. Ќе добиете голем избор на високо-придвижуван автомобили и напредни опции пакет – неограничена километража, час консултации вклучени во изнајмување на осигурување, итн И сето тоа за ниска цена! Да бидат независни од урбан транспорт и располага со своето време за себе! Трошат само 5 минути за регистрација на изнајмување и да добијат неограничен удобност за време на нивниот престој во овој прекрасен град!

Изнајмување на автомобили во Днепропетровск – правилата и карактеристики на паркинг.

Dnipropetrovsk е регионален центар на Украина. Овој град е дом на повеќе од еден милион жители. Прв низ градот со помош на јавниот превоз, кои се: такси, метрото, трамваите, колички и автобуси. Но, тоа е најдобро да ги искористат предностите на изнајмување на автомобил.

Во овој град, голем број на бесплатни и платени паркинг. На секој платен паркинг постојат различни цени – тие се врти околу 5 евра на час престој. Бесплатен паркинг, главно, лоцирани во близина на различни продавници.

Во Днепропетровск е забрането да се запре и да се паркираат вашиот автомобил за најмалку 15 метри од црно-бели транзиции. Во случај на повреда на овие правила, може да се казни со парична казна или влечете Вашето возило на казна-паркинг.

Цените на бензинот, во споредба со Русија, не е висока. Цената на 95-октански чини 1,16 евра, 92 минути ќе чини 1,12 евра, а дизел горивото ќе чини 1, 06 милиони евра.

Околу градот не смее да го надмине нивото од 60 км / ч.

Извлекување на заклучоци, можеме да кажеме дека движењето на автомобил под кирија во Dnipropetrovsk е удобен. Можете брзо, без многу напор, ќе бидете во можност да се дојде до посакуваната локација. И го стави на нивните возила бесплатен паркинг.

Изнајмување на локации во Украина:

Рент а кар во Донецк
Рент а кар во Лавов

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Днепропетровск
град:
Днепропетровск
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Днепропетровск Ford Fiesta
град:
Днепропетровск
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Днепропетровск
град:
Днепропетровск
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Днепропетровск
град:
Днепропетровск
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден