Car hire во Лавов

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Огромни попусти и разни бонуси – Car hire во Лавов од нашата компанија

Имате бизнис патување во градот? Или сте љубопитни туристички? Во секој случај, рент а кар во Лавов е потребна максимална придобивка за чанта. Свртувајќи се кон нашата компанија, ќе плати една ниска цена и се повеќејазична поддршка на часовникот. Неограничена километража автомобил ќе ви даде слобода на движење, и сите даноци и осигурување веќе се вклучени во цената на наемот. Целата постапка за регистрација на закуп нема да трае повеќе од 5 минути – и тогаш само ќе треба да се потопи главата во студијата на градот. Да бидат мобилни и независно од транспорт, на своите освојувачки Лавови во автомобил под кирија за ниска цената!

Како да патуваат во Лавов од страна на автомобил што е однесен во киријата?

Во Лавов, тесен калдрма на поплочување камења се најдобро истражено пеш. Во центарот на градот се поставени трамвај песни, што дополнително ја попречуваат движењето. Паркинг простори се речиси и да нема, и тие се секогаш зафатен, па затоа е најдобро да се погледне за хотел со паркинг. Во спротивно, постои ризик од губење на време се обидува да се најде слободно место.

Брзината со која може да се вози во центарот на градот – 60 км / ч на автопат 110-120 км / ч. Ако возачот ќе изврши кривично дело, тој мора да плати казна не е полицаец, а во банката. Највисоката стапка, ако ги кршат правилата, ја плати цената на еквивалент на $ 200. Постојат хотели со бесплатен паркинг, но ако одлучи да паркираат вашиот автомобил на паркингот, а потоа тоа ќе ве чини 2-20 Hryvnia.

Тоа е најдобро да се добие низ градот со такси (2 Hryvnia) или трамвај / количка (1 хривнија). Цената на такси е 20-80 Hryvnia. Во градот има забавува камиони, кои доколку не се паркинг, веднаш да ги преземе возилото на казнената паркинг. Цената на бензинот А-95 е 12,30 UAH дизел ќе чини 10 Hryvnia. Во центарот на градот не може да се распрскани, но ако се уште се случи, тоа е подобро да не се надмине од 60 км / ч. Патување во Лавов повеќето удобно во автомобил, ако сте гостин на градот и земјата, рент а кар, рент а кар, можете во carscombined.com сајт.

Изнајмување на локации во Украина:

Рент а кар во Донецк
Рент а кар во Днепропетровск

Peugeot 107

мини

Car hire во Лавов
град:
лавови
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Лавов Ford Fiesta
град:
лавови
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената на изнајмување на возило во Лавов
град:
лавови
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Лавов
град:
лавови
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден