Рент а кар во Донецк

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Поволни рент а кар во Донецк

Без оглед на целта на вашиот престој во овој град, ќе треба да се изнајми автомобил во Донецк на поволни услови. Инаку вие едноставно не ќе се вклопат во неговиот распоред – локален превоз не е особено помогне. Резервации на нашата веб страница автомобил со неограничена километража, ќе добие целосна осигурување од кражба и часовникот повеќејазична поддршка, со што ќе се олесни патувањето низ градот. Ниска цена за изнајмување веќе ги вклучува сите даноци, па ќе бидат во можност да се продолжи со целосна студија на градот – истражуваат место, водење бизнис разговори и едноставно да се релаксираат, да се биде независен од јавниот превоз.

Car hire – прописи за паркирање во Донецк.

Донецк доста пространа град и паркирате вашата кола не е многу тешко. Сепак, постои најголем во Украина Паркинг – седум слој, кој е опремен со паркинг метри. Првите 2 часа во паркинг – бесплатно, тогаш наплаќа 15 Hryvnia, и секој нареден час чини 5 Hryvnia. Ако парк на нормален паркинг, тогаш тоа ќе чини само 3 Hryvnia.

За пополнување на автомобил во Донецк треба да плаќаат за бензин А-95 11,9 Hryvnia, и за дизел гориво – 10.15 Hryvnia. ограничување на вообичаените брзина во центарот на градот – 60 km / h, на периферијата на градот – 110-120 км / ч. Плаќањето се врши за прекршокот во банката. Највисоката Глоба во износ од 200 $. Навигација во автомобил под кирија во градот не е тешко.

Други кар локации во Украина:

Изнајмување на автомобили во Киев
Изнајмување на автомобили во Симферопол

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Донецк
град:
Донецк
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Донецк Ford Fiesta
град:
Донецк
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Донецк
град:
Донецк
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Донецк
град:
Донецк
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден