Рент а кар во Киев

Зачувај на 20-50%
резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар во Киев

Повеќето од денешните туристи претпочитаат да се погледне во градот во кој се дојдени, а не од туристички автобус, а од прозорецот на автомобилот. Но, тоа не секогаш имаат можност да патуваат со лични возила, бидејќи автомобилот изнајмување на услугата е многу популарен меѓу туристите во Киев, како и домородните жители на градот.

Со цел да се изнајми автомобил во Киев, можете да преку carscombined.com на сајтот. Тука може да изберете автомобил на вашиот сопствен вкус, бидејќи на опсег е многу широк, и цената – разумно.

Патување со автомобил за изнајмување – тоа е можност да се види градот од многу различни страна. Можете да го планирате вашиот пат. Покрај тоа, секој пат кога ќе може да седат во автомобил и да одат во сосема поинакво место. На кратко, во целосна слобода на движење.

прописите за паркирање и култура на возење во Киев.

Ќе се вози автомобил за изнајмување во центарот на главниот град на Украина и размислува каде да го напуштите вашиот автомобил? Ако вашиот избор падна на еден од платен паркинг, треба да знаете: еден час престој во центарот на Киев ќе мора да се раздели со 10 hryvna (околу 40 рубли), во средината зона – 7 Hryvnia, на периферијата – 5. Ако без паркинг машини, вие не мора да плаќаат. За разлика од другите главни градови, како што се Осло, и тука можете да pripozdal за 10 минути по завршувањето на периодот за кој сте платиле.

По плаќањето картичка мора да биде ставен под левата страна на шофершајбната се истакна кога плаќаат преку СМС оператор е должен да провери на мобилен, без разлика дали сте платен паркинг. Сепак, за тоа ќе треба да се дел со своите тешко заработени – не е многу јасна, затоа што операторот е одговорен за безбедноста на машината не е одговорен. за паркинг простор на улиците означени со знаци и сина (или сина) лента на тротоарот. Тоа не е неопходно да се живее на улица ширина од 7,5 м. И две ленти. Бензин нашите соседи, не се многу скапи – е околу 1 евро. Во населените места на Украина е невозможно да се постигне брзина поголема од 60 km / h, иако изразени барањата на намалување на 50.

Изнајмување на локации во градовите на Украина:

Car hire во Одеса
Рент а кар во Симферопол

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Киев
град:
Киев
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Киев, Ford Fiesta
град:
Киев
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобил во Киев
град:
Киев
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за закуп автомобили во Киев
град:
Киев
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден