Car hire во Одеса

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Car hire во Одеса

Често туристи во Одеса туристите би сакале да ја посетите и во другите туристички центри во регионот, но тие се малку плаши автобус патување во текот на жешките летни денови. Тоа е причината зошто многу се одлучат за изнајмување на автомобили во Одеса. Поради присуството на возилото, може да си дозволи да патуваат: во посета на железната порта, Zatoka, Koblevo и Очаков. удобно климатизирани посета на автомобилот ќе биде многу интересно. Покрај тоа, бидејќи патот пријатна кафе или која било друга институција, не е тешко да се запре и да се одмори во пријатна атмосфера.

Во Одеса изнајмување на автомобили лесно да се цел, јавете се на компанијата «CARSCOMBINED». раководителите ја ни каже како да се направи барање, и ќе ви помогне да го избере автомобилот кој ви се потребни.

Рент а кар во Одеса – што треба да знаете за паркинг.

Со паркинг во Одеса отсекогаш бил проблем. Правни паркинг места се многу мали и затоа возачите често ги напуштат своите автомобили во погрешни места. Затоа, градот воведе казна која е 255 Hryvnia. Најдобро е да се најде еден хотел кој има сопствен паркинг, а потоа ќе има место за изнајмени вашиот автомобил.

Пополнување машини во Одеса ќе чини еден круг сума. Цената на 1 литар бензин А-95 е во просек од 11.29 Hryvnia, и дизел гориво – 10.29 Hryvnia. Дозволена брзина на движење на моторни транспорт во градот не е повеќе од 60 км / ч, но возењето е толку брзо што е ретко е потребно. И ако се уште успева да го надмине, парична казна од $ 200 се предвидени за вас. Во "сообраќаен метеж" најдобра на транспорт – јавен превоз.

Тука, како и во другите градови на Украина, постојат автобуси, тролејбуси, трамваи и такси возилата. Цената на автобуси количка и трамваи – 1 Hryvnia, со автобуси до 2,5 Hryvnia, трошоците за патување во такси – 2 Hryvnia. Цената на патувањето во такси треба да се преговара со возачот. Движење во Одеса да се претстават подобро на изнајмување на автомобил – ќе се одземе со прашања на јавниот превоз.

Изнајмување на локации во Украина:

Рент а кар во Симферопол
Car hire во Лавов

Peugeot 107

мини

Car hire во Одеса
град:
Одеса
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Car hire во Одеса Ford Fiesta
град:
Одеса
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во Одеса
град:
Одеса
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Одеса
град:
Одеса
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден