Рент а кар во Симферопол

Зачувај 20-50%

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Рент а кар Симферопол во право: планирање на патување

Изнајмување на автомобил – тоа е удобен и лесен начин за да го додадете вашиот одмор лесно и непредвидливост. Секогаш можете да отидете во било место каде што нема да зависи од јавниот превоз, од пријателите или само планира да потроши време на чекање за такси.

Симферопол – главниот град на полуостровот Крим, богата со знаменитости и атракции, лесно можете да ја посетите на вашиот сопствен, земајќи ги во автомобил.

Веб-страницата carscombined.com широк спектар на услуги за изнајмување на автомобили во Симферопол. Секогаш можете да се избере вистинскиот планови за вашиот автомобил од кој било род на возниот парк. Тука ќе се гарантира да се добие квалитет на услугата соба и пристапни цени.

Изнајмување на автомобил со помош на carscombined.com сајтот – е способноста да се профитабилно и удобно pokolesit Симферопол, ги видите сите знаменитости на градот и да се забавуваш.

Паркинг во Симферопол – што треба да знаете кога да се изнајми автомобил?

Во Симферопол, правилата за паркирање се релативно нови. Паркинг надомест во повеќето случаи. Сопственикот мора да плати паркинг простор и го стави на приемот во аголот на шофершајбната. Врз основа на десет места за паркирање треба да биде една машина за плаќање. Но, како систем за паркирање, владата презеде неодамна, машини се насекаде. Но, владата е толерантна, воведување на нови правила и дозволи на автомобилот на паркинг одложен за 10 минути по истекот на платениот период.

Како што цената на бензинот, А-92 чини околу 42 центи за литар, додека цената на А-95 за 44 рубли за литар. Цената на дизел гориво се движи 39-42 рубли.

Во движење на возилото населба не треба да надминува 60 km / h, а во станбени области, овој маркер се намали на 20 km / h. Исто така, на брзина на патеката е регулирано марка 130 км / ч, но постојат области каде што брзината не треба да надминува 90 или 110 km / h.

Изнајмување на локации во Украина:

Рент а кар во Киев
Изнајмување на автомобили во Лавов

Peugeot 107

мини

изнајмување на автомобили во Симферопол
град:
Симферопол
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

изнајмување на автомобили во Симферопол Ford Fiesta
град:
Симферопол
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената на изнајмување на возило во Симферопол
град:
Симферопол
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Симферопол
град:
Симферопол
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден