Рент а кар во Црна Гора

Зачувај 20-50% кога резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Колку е лесно да се изнајми автомобил во Црна Гора

Црна Гора сé уште пее Висоцки, кој изрази жалење што таа не стана втор дом. И ова не е случајно, бидејќи природата на Црна Гора е многу живописен и убава, тоа инспирира пишувањето на поезија и сликарство слики, дури и оние кои никогаш не сте го сториле тоа пред. Оние кои сакаат да одат таму да се релаксира, или да се направи креативна работа, се препорачува да се обрне внимание на Carscombined.com сајт каде што можете да изнајмите автомобил во Црна Гора лесно. Откако ќе ја заврши својата цел, автомобилот веќе ќе се чека за вас во дадено место, што е, можете да бидете целосно сигурни во тоа и да прават планови врз основа на постоењето на автомобили. Автомобили обезбедени од страна на нашата компанија, секогаш на највисок квалитет: Сосема нов и живи. Па може да оди било кој пат, изборот на нешто што е интересно за вас, наместо на компајлерот водич-книшка. Во прилог на погодност и таму е ниска цена на услугите, како што се работи директно со главните рент а кар салони, и бараат од нив само најдобра цена за нашите клиенти.

на трошоците за гориво

Одење на живописната земјата и преземање на изнајмување на возило во Црна Гора, можеби ќе сакате да се дознае по која цена може да се купи гориво за автомобилот. Во Црна Гора, комерцијално достапни и пристапни за секого безоловен бензин (95 и 98). Исто така, тука може да се купи дизел (dizel). Оловниот бензин не е предвидено во земјата. Но секогаш можете да ги понесете со вас во кола полна со да на бензин. Во некои области, инсталиран гас гориво. Цената на горивото на 1 10,2013 години е како што следува: 95-октански бензин – 1, 35 евра, 98-ти – 1,38 евра, дизел гориво – 1, 32 евра.

ограничување на брзината

Во отсуство на соодветен индикатор на патот, стандардните ограничување на брзината се применува во Црна Гора. На пример, кога се движат во населбата, горната граница на брзина е 50 км / ч, надвор од населба – брзина може да се развие од 80 km / h, брзината не треба да надминува 100 km / h за патишта, на автопатот се движи со брзина од 130 км / ч

патарини

Дали има патарини во Црна Гора? Ова прашање е од интерес на сите кои решаваат да ја посетите други земји и ја искористи предноста на услугата за изнајмување на автомобили во Црна Гора. Не, на територијата на државата не постои надомест за патување на патишта бр. Се плаќа само на движењето на возилото преку тунелот Sozina (2,5 €) и ќе остане на ферибот во Которскиот залив што е 4 €.
Претходно во Црна Гора постои надомест на животната средина кои се полни кога патуваат преку границата. Оваа такса се применува за сите возачи, без разлика на категоријата на возилото. Но, во почетокот на 2012 година, цената беше откажана.

паркинг

изнајмување на автомобили во Црна Гора е доста пријатен постапката, бидејќи, заедно со отсуство тука на патарини во земјата има голем број на зони за бесплатен паркинг. За платени паркинзи во присуство на бариерата одбор се врши на патот, во зависност од време од денот (приближно 1 € h – во текот на денот и 4 € – во текот на ноќта). Сепак, дури и оставајќи изнајмување на автомобили во Црна Гора, за тоа никој не е одговорен.
цената на паркинг во Подгорица ќе биде до 50 центи на час во крајбрежните области – најмалку 80 центи на час. Ако сакате да паркираат вашиот автомобил на одредени делови од улиците, под шофершајбната да се стави паркинг билети, со кои се тргува на киосците по цена од 0,7 € по билет.

Изнајмување на локации во градовите во Црна Гора:
Car hire во Тиват
Рент а кар во Будва

Peugeot 107

мини

Рент а кар во Црна Гора
земјата:
Црна Гора
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Црна Гора Ford Fiesta
земјата:
Црна Гора
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената на изнајмување на автомобили во Црна Гора
земјата:
Црна Гора
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување на автомобили во Црна Гора
земјата:
Црна Гора
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден