Рент а кар во САД

Зачувај 20-50% кога резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Во САД, автомобил имот евтини отчукувања сите рекорди

На индустријата на САД, богатството на планините во земјата и буквално на злато се чуваат во Форт Нокс, секој го знае. Тоа навистина е "скапа" земја за туризам, без разлика каде патник отиде: во урбаниот дел на земјата, во Апалачките Планини и на бреговите на Големите езера. Но во еден момент трошоци Carscombined.com ќе им помогне на туристите преку обезбедување на автомобили за изнајмување во САД. Ние работиме директно со главните салони изнајмување на автомобили, така што нашите цени се многу пониски од оние кои ќе бидат понудени директно во кабината. Ќе се нарече со вредноста на т.н. "туристички доплата" – сосема фер во нашето мислење работа. Тогаш ние, како партнери, ние се земе автомобилот за номинална цена, која ни овозможува да им даде подобра цена неколку пати помала од онаа на нашите врсници. И уште да кажеме во Русија, според тоа, на нашата веб страница секогаш можете да најдете разбирливи и релевантни информации за изнајмување на автомобили, било каде во светот. Со нас, секое патување станува полесно и поевтино!

патарини

Сите гости, кои ќе се одлучат да ја посетите оваа огромна и убава земја и изнајмување на автомобили во САД, треба да бидат свесни за патарини. Патарини се наоѓаат во САД се нарекува патарина. Со цел да се плати за патување на такви патишта, тоа е потребно да се движат по патот на патеката во страна. Исто така, може да се земе посебен уред EZ премин, кој ви овозможува да остане на патишта патарина без запирање. движењето на цените на патарини зависи од состојбата во која се наоѓаат.

паркинг

Не е важно како ќе го направите тоа или таа земја, тоа е потребно да се земат предвид суптилностите на кои се содржани во правилата на сообраќајот на секоја поединечна држава. Желбата да ги искористат предностите на изнајмување на автомобили во САД не треба да биде облачно казни, особено правилна паркинг. Во многу градови на земјата се предвидени правила за паркирање во одредени области. Ако одлучите да се запре на работ на тротоарот, треба да се земе во предвид бојата на границата. Белиот обично значи дека на оваа локација може да се запре само за поаѓање / дебаркиране на патници; Грин рече дека во оваа област, не може да се паркираат во мал временски период; Жолта обезбедува станица за појдовна / дебаркиране на патници за краток временски период; Црвеното е апсолутно незаконско апсење.

Цена 2-hchasovoy паркинг во големите градови како Чикаго. Њујорк, Бостон, Вашингтон, Сан Франциско и Лос Анџелес, е околу $ 4. Ако имате изнајмување на возило во САД и одлучи да го остави на паркингот во текот на ноќта, треба да се подготви $ 10-12. Бесплатен паркинг е исто така на располагање во земјата, но тие се во близина на ресторани и трговски центри.

на трошоците за гориво

Гориво за автомобили во САД, се класифицираат во редовни, Midgrade и Premium. Ако сте ја направиле автомобил за изнајмување во САД, најдобра опција за вас ќе биде бензин Редовна. Цената на 3, 79 литри на бензин ќе биде 3, 30 $ за галон. Плаќање за гориво се произведува со користење на пополнување машина, која може да се плати на руски кредитни картички. Оние бензински пумпи, каде што се бара исплата на одреден поштенски код, тоа е најдобро да ги искористат предностите на касата.

Исто така, треба да се земе предвид фактот дека да се земе автомобилот во САД може да се стркала веднаш со полн резервоар. Сепак, дури и ако се врати на автомобил, треба да се наполни салата на резервоарот со бензин.

ограничување на брзината

За ограничување на брзината во САД особено погодени од територијата на која движењето на автомобилот. Во принцип, на брзина автопат е 96-128 km / h. Индивидуалните зони е дозволено вишокот од 20 милји на час на горниот дел на ограничената брзина. Сепак, за вишок во зона училиште дури на 10 милји на час може да се одрече права. Тоа се смета за сериозен прекршок. По нормални патишта надвор од градот за ограничување на брзината може да биде до 104 km / h.

На територијата на населени места – тоа е дозволено да ги растера автомобил до 72 км / ч.

Други кар локации во САД:
Рент а кар во Чикаго
Рент а кар во Сан Франциско
Рент а кар во Орландо
Car hire во Њујорк
Изнајмување на автомобили во Лас Вегас
Рент а кар во Мајами

Peugeot 107

мини

Рент а кар во САД
земјата:
САД
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во САД Ford Fiesta
земјата:
САД
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената за изнајмување на автомобили во САД
земјата:
САД
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

услови за изнајмување на автомобили во САД
земјата:
САД
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден