Изнајмување на автомобили во Франција

Зачувај 20-50% кога резервации преку интернет

Average Rating 4.7 / 5
, 7714 reviews
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
Автомобили од која било класа
повеќе
Office 7350
изнајмување
во 127 земји
светот
голем
избор на нови
машини
Carscombined №1 во Европа
 • 24/7 мулти-јазична услуги на клиентите
 • Најдобри шеми за изнајмување на автомобили
 • Директни договори со најдобрите компании за изнајмување
најдобар
цени
 • специјални
  попусти и цени
 • Нема такси
  со кредитна картичка
 • слободен откажување
  24 часа пред изнајмување

Cathay мене во француската модна изнајмување на возило во Франција

Франција не е залудно смета за претходник на мода и стил. Градови на оваа земја убава, софистициран, деривати, како и природата исто така не е далеку зад себе. Во Франција, многу атракции, места од интерес и забава за туристите. Оваа убавина сака да одговара, па затоа е важно дека автомобилот и на кој ќе патува низ земјата, на соодветно ниво. Најди луксузен автомобил за изнајмување во Франција може да се Carscombined.com на сајтот, кој прикажува предлог за закуп автомобили од најголемата компанија за изнајмување во светот. Овие модерни и удобни возила ќе направи да се чувствувате како вашата во главниот град на модата и префинетост. Патување на модна автомобил е многу полесно и поудобно, и што е најважно – многу поевтини, како на цената на цел преку интернет е многу помал од локалните изнајмување на автомобили францускиот салони.

на трошоците за гориво

Ако одлучите да се земе автомобилот за изнајмување во Франција, да земам гориво на вашиот автомобил може да се користат под услов тука безоловен 95-ти или 98-ти бензин и дизел гориво. не можат да се користат оловен бензин на територијата на таа држава. Гас refills ретко се наоѓаат тука. Покрај тоа, возачот на автомобил под кирија во Франција може лесно да ги преземат со да на бензин. Цената на 1 литар 95-октански бензин е 1,51 евра. 98-октански бензин може да се купи по цена од 1,56 евра за литар. Дизел гориво се продава по цена од 1,35 евра.

ограничување на брзината

При изборот на услуга изнајмување на автомобили во Франција, се сеќавам на ограничувањата на брзината достапни тука. На пример, во рамките на возачи локалитетот дозволена брзина и до 50 км / ч, надвор стапка населбата не смее да биде поголема од 90 km / h на брзината на патот не треба да биде повисока од 110 km / h, а на автопатот може да се движи со брзина не повеќе од 130 km / h.

Ако видливоста на одреден пат е помалку од 50 метри, максимална дозволена брзина на патување треба да биде 50 км / ч. Возила со гуми со синџири може да се движи со брзина не поголема од 90 км / ч.

патарини

Одење на една убава и величествен Париз, бидете сигурни да се земе во предвид фактот дека во Франција постои надоместок за престој на патиштата, без оглед на категоријата на возилото. Покрај тоа, гостите ќе се казни за автомобил да патуваат низ индивидуални тунели и мостови. Износот на плаќањето обично се означува на екранот кога ќе внесете платени сајт. Плаќањето се врши од страна на било погодно за вас начин, тоа е со кредитна картичка, пари или преку систем за далечинско исплата.

паркинг

Добрата вест за многу посетители од други земји, посетителите ќе биде дека на територијата на земјата забрани паркинг за повеќе од 24 часа, во едно и исто. Исто така, во Франција, што е највисока доверба рејтинг заслужуваат специјални машини за паркирање.
Таквите Паркинг Паркинг прифаќаат кредитни картички, кои се продаваат во киосци во Франција.

Освен ако не е поинаку наведено, во овој паркинг не се исплати. Покрај тоа, во малите градови што е заедничка доволно бесплатен паркинг. Цените и времето за паркирање е наведено на машината.

Ако сте го прекршиле правилата на патот, можете да добиете да плати парична казна, износот на кој е 17 €.

Изнајмување на локации во градовите на Франција:
Рент а кар во Кан
Рент а кар во Тулуз
Изнајмување на автомобили во Лион
Car hire во Париз
Рент а кар во Марсеј
Рент а кар во Ница

Peugeot 107

мини

Изнајмување на автомобили во Франција
земјата:
Франција
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
4
€ 17
по ден
Ford Fiesta

економичен

Рент а кар во Франција Ford Fiesta
земјата:
Франција
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 25
по ден
Мерцедес Е

бизнис

Цената на изнајмување во Франција
земјата:
Франција
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
5
€ 60
по ден
Mercedes Viano

minivan

Услови за изнајмување во Франција
земјата:
Франција
Минимална изнајмување:
1 ден
Број на патници:
8
€ 55
по ден